W chwili obecnej nie dysponujemy pogodą dla danego ośrodka.
Jesteś tu:   

Dojazd

 
 

GPS

N: 49° 38’ 37”
E: 18° 49’ 8”
duża mapa

Godziny otwarcia

  • od 8:00 do 21:00

Soszów

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W Beskidzie Śląskim pomiędzy Ustroniem a Szczyrkiem, gdzie największa polska rzeka rozpoczyna swój bieg powstała miejscowość Wisła. Tutaj w otoczeniu pięknych gór i lasów usytuowany został Ośrodek Narciarski Szosów. O jego atrakcyjności, może świadczyć, że przybywają tutaj znani ludzie np. prezydent Polski Bronisław Komorowski.


W sezonie zimowym 2010/2011 zaczęła funkcjonować tutaj czteroosobowa kolej krzesełkowa.  Ma ona długość 815 metrów i jej przepustowość wynosi 2400 osób na godzinę. Oprócz kolei działają tutaj również cztery inne wyciągi. Zaraz po zejściu z krzesełka, na szczyt góry możemy dostać się 600 metrowym, podwójnym wyciągiem orczykowym. Natomiast pozostałe wyciągi są talerzykowe mają one długość 805, 130 i 230 metrów.


Narciarze jak i snowboardziści mają do wyboru pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Doświadczeni narciarze zadowoleni będą z dwóch czarnych tras. Nieco dłuższe trasy 1900 i 1300 metrów powstały dla średnio-doświadczonych narciarzy. Do nauki jazdy dla początkujących miłośników zimowego szaleństwa powstała  łatwa trasa zjazdowa o długości 650 metrów.

 

Przy wyciągu H3 znajduje się przedszkole narciarskie ski Nova, na którym osoby stawiające pierwsze kroki w narciarskie oraz najmłodsi goście Szusowa mogą się uczyć pod okiem wykwalifikowanej kadry ze szkółki narciarskiej.


Osoby nieposiadające własnego sprzętu narciarskiego mogą skorzystać z doskonale wyposażonej wypożyczalni nart i snowboardu.  Odpocząć, ogrzać i posilić się można w każdej chwili w 6 różnych punktach gastronomicznych rozmieszczonych na całej powierzchni stoku.

Zdjęcia z ośrodka - Soszów

Najwyżej oceniane

1

Najczęściej oglądane

1

Ostatnio zmodyfikowane

1

Oceń warunki

Wiadomości z ośrodka Soszów
 
 
 

Kolej linowa Soszów latem

09-04-2014
W sezonie letnim kolej linowa czynna od piątku do niedzieli od 9:00 do 17:00.
 
 

Końcówka sezonu na stoku Soszów

14-03-2014
Już jutro będziecie mieli szansę po raz ostatni w tym sezonie poszusować na stoku Soszów.
 
 

Zmiana godzin otwarcia wyciągu Soszów

11-03-2014
Od dzisiaj ośrodek zmienia godziny otwarcia ośrodka narciarskiego - sprawdź.

Ostatnio dodane zdjęcia